HOTEL ATLANTIS 3*

Burgas

SPA hotel Atlantis znajduje się w dzielnicy Sarafowo, 15 minut piecotą z centrum miasta i 1 km z lotniska Burgas. Jest położony 100 m od plaży.

W hotelu:
● dwie restauracje
● lobby bar
● klub nocny
● bar przy basenie
● bowling
● parking
● Centrum SPA: podgrzewany basen wewnętrzny z jacuzzi i strefą dla dzieci, basen ze zmianą temperaturę wody, bio sauna z himalajskiej soli, klasyczna sauna fińska albo łaźnia parowa, terapie SPA, łaźnia rosyjska, solarium, kabinet diatetyki
● sali konferencyjne

W pokojach:
● klimatyzacja
● telewizja kabłowa
● internet
● telefon
● balkon
● łazienka z prysznicem i WC

Dla dzieci:
● klub dziecięcy od czerwca do września
● basen da dzieci

Ceny sezon letni 2017

Wyżywienie BB lub HB

Więcej informacji: + 359 899 00 00 81 lub info@vistalis.pl

Miasto Burgas zostało założone w XVIII wieku na miejscu XIV-wiecznej warowni Pirgos.
Obecnie jest ważnym ośrodkiem kulturalnym, turystycznym, przemysłowym (głównie przemysł chemiczny) i portem rybackim. Stanowi znane uzdrowisko (źródła termalne). Posiada największy w całej Bułgarii międzynarodowy port lotniczy.

W bezpośredniej bliskości miasta znajdują się trzy jeziora. W centrum miasta znajduje się obszerny park, w którym stoi pomnik Adama Mickiewicza, który spędził w tym mieście kilka miesięcy u schyłku życia. Co ciekawe imieniem polskiego poety nazwana została także jedna z ulic w centrum miasta.

Burgas jest piątym co do wielkości miastem w Bułgarii i ma ponad 250 000 mieszkańców. Położony jest nad Zatoką Burgaską między trzema jeziorami – Atanasowskim, Burgaskim i Mandreńskim. Uważa się, że na miejscu dzisiejszego miasta istniało osiedle już przed naszą erą. Później Rzymianie zbudowali tutaj wieże obronną. Stąd przypuszczalnie pochodzi nazwa miasta, gdyż ‘pirgos’ w języku greckim oznacza ‘wieżę’, tak samo jak ‘burgi’ – w języku łacińskim. Pewne wiadomości o początku miasta mamy dopiero z końca XVI w. i początku XVII w.
Wielki wpływ na rozwój Burgasu miała linia kolejowa Sofia-Burgas, która została zbudowana w roku 1890. W 1903 r został zbudowany w Burgasie port.
Obecnie Burgas jest ważnym miastem portowym i przemysłowym. Jest także ważnym okręgiem szkolnictwa i centrum kulturalnym oraz znanym uzdrowiskiem nadmorskim.
W mieście znajdują się kilka kin, teatr dramatyczny, opera, filharmonia, teatr lalkowy, domy kultury oraz inne ośrodki kulturalne.
Miejscem wypoczynku dla mieszkańców Burgas jest park nadmorski. Ciągnie się on wzdłuż plaży od portu w kierunku północnym. Ozdobiony jest klombami, trawnikami i bardzo ładnymi schodami, które prowadzą od kasyna na plażę. W parku znajdują się popiersia i pomniki wybitnych ludzi – Bułgarów i cudzozimców. Znajduje się tu między innymi płyta pamiątkowa Adama Mickiewicza i pomnik Puszkina. /Adam Mickiewicz przebywał w Burgasie w czasie Wojny Krymskiej/. W parku blisko morza, jest także teatr letni na 2 000 osób.

Jezioro Burgaskie zajmuje powierzchnię 24 kw.m. Największą głębokość jeziora 6 m. Stara nazwa Jeziora Burgaskiego brzmiała ‘Waja’, co po turecku znaczy ‘wierzba’. Jezioro połączone jest kanałem z morzem. Most nad kanałem łączy Jezioro Mandreńskie z Zatoką Burgaską. Jest to miejscowość Poda. Tu znajdują się ruiny starożytnej baszty – twierdzy ‘Pirgos’ z nazwy której wywodzi się i nazwa miasta Burgas.
Do Jeziora Mandreńskiego wpada kilka małych rzek i dlatego woda jest nie bardzo słona – niezależnie od kanału, który łączy jezioro z morzem. Brzeg jeziora porośnięty jest trzciną. Można tam zobaczyć ponad 40 gatunków ptaków błotnych, jak na przykład dzikie kaczki, gęsi, żurawie, ciemne ibisy, bekasy, bociany, łabędzie.
W pobliżu północnych rozgałęzieniach gór Strandża znajduje się miejscowość ‘Atija’. Nazwa ta jest pochodzenia greckiego i oznacza ‘świętość’, ‘naiwność’. Według legendy na tym przylądku mieszkała /przebywała na wygnaniu/ księżniczka grecka Atija /’święta’/. Ona zbudowała tu kaplicę, z której pozostału tylko ruiny. Widok z tego przylądka jest bardzo piękny. Obecnie jest tam marynarka wojenna.
Strandża jest długa około 260 km. i szeroka około 90 kw. Najwyższym szczytem Strandży jest Machiada /1032 m./, zajdujący się obecnie na terenie Turcij. W bułgarskiej części Strandża najwyższy jest szczyt ‘Gradiszte’ – 710 m. Góry Strandża pokryte są przeważnie lasami bukowymi i dębowymi. Szczególnie rozpowszechniony jest tutaj ‘cer’ czyli dąb burgundzki. Bogata jest też fauna Strandży. Spotyka się wilki, lisy, dziki, sarny, a nawet szakale – gatunek w Europie niezwykle rzadki.