HOTEL BELLEVUE 3*/7 NOCLEGI BB + TRANSPORT/

Hotel jest położony w południowej części parku przyrody Złote Piaski, w otoczeniu świeżości dziewiczego lasu.

Specjalnie dla gości hotelu opracowano szybką i wygodną linię transportową obsługiwaną przez „Shuttle bus”. Dzięki temu goście przebywający w hotelu mają dogodny dostęp do plaży w kurortach „Riviera” i „Złote Piaski”.
W hotelu znajduje się jedna główna restauracja na 120 osób oraz dwie sale bankietowe odpowiednio na 26 i 30 osób.
W przytulnej restauracji można skosztować wyrafinowanych dań kuchni europejskiej i narodowej oraz starannie dobranej kolekcji bułgarskich win.
Wszystkie pokoje i pomieszczenia ogólnodostępne w hotelu są klimatyzowane i centralnie urządzone. Pokoje są wyposażone w telefon, telewizję kablową i minibar.
Każdy pokój posiada prywatny balkon.

Ceny sezon letni 2020

Wyżywienie BB
Cena na osobę w pokoju dwuosobowym + transprt w obu stron /Polska-Bułgaria/.

Termin: pomiędzy 01.04.2020r. – 31.05.2020r.
pomiędzy 10.09.2020r. – 31.10.2020r.
1010 złotych/osobę powyżej 12 lat /7 noclegi/

Termin: pomiędzy 01.06.2020r. – 30.06.2020r.
pomiędzy 24.08.2020r. – 09.09.2020r.
1200 złotych/osobę powyżej 12 lat /9=7 noclegi/

Termin: pomiędzy 01.07.2020r. – 23.08.2020r.
1390 złotych/osobę powyżej 12 lat /7 noclegi/

Dodatkowa informacja:

*** Jednorazowa opłata turystyczna w wysokości 5 euro na osobę
****Osoba powyżej 12 lat płaci cenę dla pełnopłatnej osoby dorosłej

Zniżki przy wcześniejszej rezerwacji i płatności

Podana cena zawiera

* Transport licencjonowanym autobusem z Polski do hotelu Bellevue 3*, Złote Piaski
** 7 noclegi w wersji BB
*** Opieka polskojęzycznego przedstawiciela BP VISTALIS podczas pobytu w Bułgarii

Więcej informacji:

+ 359 899 00 00 81

lub

info@vistalis.pl

Złote Piaski jest bułgarski kurort na wybrzeżu Morza Czarnego, położony około 17 kilometrów na północ od Warny.
Kompleks Złote Piaski zbudowany jest przez zespół 30 młodych architektów bułgarskich. Jego budowa rozpoczęła się w 1957 r. Dawniej, na miejscu dzisiejszego ośrodka wypoczynkowego rozciągał się olbrzymi, gęsty las, pełen żółwi i żmij. Rzadko tu stąpała ludzka stopa.
Historia nazwy Złotych Piasków według starej legendy:
Na wybrzeżu, na północ od Warny piraci zakopali ogromną ilość swych złotych skarbów. Ziemia zemściła się na nich zmieniając ich bogactwa w cudowny, złocisty piasek. Sławę Złotym Piaskom przyniósł właśnie złoty piasek i długie, szerokie plaże.
Miejscowość miała nazwę „Uzunkum” – „Długie Piaski”. Przed przystąpieniem do budowy na to miejsce przywieziono dwa wagony jeży w celu wytępienia żmij. Ośrodek Złote Piaski powstał jako naturalna kontynuacja leżącego w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Przyrodniczego Złote Piaski. To piękny stary las ciągnący się aż do plaży.
Obecnie długość ośrodka i plaży wynosi około 4-ech km, szerokość plaży 80-100 m. Plaża pokryta jest drobnym, złotym piaskiem. Większość plaż Złotych Piasków to plaże publiczne, ogólnodostępne. W wielu miejscach zapełniają je hotelowe leżaki i parasole, które są płatne.
W 1960 roku odkryto dwa źródła mineralne /bogate w siarczan wodoru/ o temperaturze wody 24 °C i wydajności 10 l na minutę.
Zródła mineralne na Złotych Piaskach są dostępne przez cały rok. Szczególnie korzystne dla zdrowia są cztery z nich o debecie 150 m3 na sekundę. Na bazie ich właściwości leczniczych wybudowano ośrodki lecznicze i siłownie.
Oferują one ponad 100 rodzajów usług medycznych w kombinacji z różnymi programami leczenia i rehabilitacji. Całorocznie wykorzystywane są czynniki naturalne – specyficzny klimat, czyste powietrze, radiacja ultrafioletowa, woda morska bogata w sole i mikroelementy, błoto lecznicze i różne gatunki roślin leczniczych. W ośrodku balneologicznym pomyślnie możny wyleczyć choroby reumatyczne, stany stresowe, chroniczne zapalenie gardła, oskrzeli, astmę.
Od maja do października pogoda w Złotych Piaskach sprzyja kąpielą morskim i słonecznym. Średnia temperatura powietrza wynosi wtedy 27 °C, a wody 24 °C.
Miejscem, które warto zobaczyć, będąc w Złotych Piaskach jest Monaster Aładża ulokowany w jaskini. To najsłynniejszy spośród eremickich klasztorów skalnych, jakie działały na bułgarskim wybrzeżu w XIII-XIV w. Klasztor tworzą dwa poziomy wykutych w pionowej skale pomieszczeń, na które składają się dwie cerkiewki, kaplica, krypta, kuchnia, jadalnia, kilka cel mnisich. Tuż obok wejścia do klasztoru, jest niewielkie muzeum, prezentujące m.in. ikony związane z dziejami klasztoru. Z muzeum można przejść ścieżką do oddalonych o ok. 600-700 m jaskiń, zwanych Katakumbami