HOTEL CLARA 3*

Burgas

Hotel znajduje się 200m od brzegu Morza Czarnego.
Miasto Burgas to drugie co do większości miasto położone nad Morzem Czarnym. W pobliżu Burgas znajdują się najpopularniejsze kurorty czarnomorskie takie jak Słoneczny brzeg, Rawda, Sveti Vłas, zabytkowe miasteczka Nesebyr oraz Sozopoł. 100 z hotelu znajduje się sala do kręgli.

W hotelu:

zakwaterowanie w apartamentach
basen zewnętrzny, wewnętrzny i basen dziecięcy
restauracja
sala konferencyjna
siłownia
bilard
centrum SPA
plac zabawek dla dzieci

W pokojach:

salon z jadalnią
aneks kuchenny z wyposażeniem
łazienka z wanną i kabiną prysznicową
TV
DVD
Wi-Fi
telefon

Ceny sezon letni 2018

Więcej informacji:

+ 359 899 00 00 81

lub

info@vistalis.pl

Burgas

Miasto zostało założone w XVIII wieku na miejscu XIV-wiecznej warowni Pirgos.
Obecnie jest ważnym ośrodkiem kulturalnym, turystycznym, przemysłowym (głównie przemysł chemiczny) i portem rybackim. Stanowi znane uzdrowisko (źródła termalne). Posiada największy w całej Bułgarii międzynarodowy port lotniczy.
W bezpośredniej bliskości miasta znajdują się trzy jeziora. W centrum miasta znajduje się obszerny park, w którym stoi pomnik Adama Mickiewicza, który spędził w tym mieście kilka miesięcy u schyłku życia. Co ciekawe imieniem polskiego poety nazwana została także jedna z ulic w centrum miasta.
Burgas jest piątym co do wielkości miastem w Bułgarii i ma ponad 250 000 mieszkańców. Położony jest nad Zatoką Burgaską między trzema jeziorami – Atanasowskim, Burgaskim i Mandreńskim. Uważa się, że na miejscu dzisiejszego miasta istniało osiedle już przed naszą erą. Później Rzymianie zbudowali tutaj wieże obronną. Stąd przypuszczalnie pochodzi nazwa miasta, gdyż ‘pirgos’ w języku greckim oznacza ‘wieżę’, tak samo jak ‘burgi’ – w języku łacińskim. Pewne wiadomości o początku miasta mamy dopiero z końca XVI w. i początku XVII w.
Wielki wpływ na rozwój Burgasu miała linia kolejowa Sofia-Burgas, która została zbudowana w roku 1890. W 1903 r został zbudowany w Burgasie port.
Obecnie Burgas jest ważnym miastem portowym i przemysłowym. Jest także ważnym okręgiem szkolnictwa i centrum kulturalnym oraz znanym uzdrowiskiem nadmorskim.
W mieście znajdują się kilka kin, teatr dramatyczny, opera, filharmonia, teatr lalkowy, domy kultury oraz inne ośrodki kulturalne.
Miejscem wypoczynku dla mieszkańców Burgas jest park nadmorski. Ciągnie się on wzdłuż plaży od portu w kierunku północnym. Ozdobiony jest klombami, trawnikami i bardzo ładnymi schodami, które prowadzą od kasyna na plażę. W parku znajdują się popiersia i pomniki wybitnych ludzi – Bułgarów i cudzozimców. Znajduje się tu między innymi płyta pamiątkowa Adama Mickiewicza i pomnik Puszkina. /Adam Mickiewicz przebywał w Burgasie w czasie Wojny Krymskiej/. W parku blisko morza, jest także teatr letni na 2 000 osób.
Po prawiej stronie szosy znajduje się Jezioro Burgaskie. Zajmuje ono powierzchnię 24 kw.m. Największą głębokość jeziora 6 m. Stara nazwa Jeziora Burgaskiego brzmiała ‘Waja’, co po turecku znaczy ‘wierzba’. Jezioro połączone jest kanałem z morzem.
Przejeżdżamy przez most nad kanałem, który łączy Jezioro Mandreńskie z Zatoką Burgaską. Jest to miejscowość Poda. Po lewej stronie szosy najdują się ruiny starożytnej baszty – twierdzy ‘Pirgos’ z nazwy której wywodzi się i nazwa miasta Burgas.

Po prawej stronie szosy położone jest Jezioro Mandreńskie. Do tego jeziora wpada kilka małych rzek i dlatego woda jest nie bardzo słona – niezależnie od kanału, który łączy jezioro z morzem. Brzeg jeziora porośnięty jest trzciną. Można tam zobaczyć ponad 40 gatunków ptaków błotnych, jak na przykład dzikie kaczki, gęsi, żurawie, ciemne ibisy, bekasy, bociany, łabędzie.
Jedziemy teraz przez północne rozgałęzienia gór Strandża. Zbliżamy się do miejscowości ‘Atija’. Nazwa ta jest pochodzenia greckiego i oznacza ‘świętość’, ‘naiwność’. Według legendy na tym przylądku mieszkała /przebywała na wygnaniu/ księżniczka grecka Atija /’święta’/. Ona zbudowała tu kaplicę, z której pozostału tylko ruiny. Widok z tego przylądka jest bardzo piękny. Obecnie jest tam marynarka wojenna.