HOTEL PALAS 3*

Kazanłyk

W samym centrum miasta Kazanłak znajduje się hotel Palas. Hotel posiada 3 gwiazdki, jest nowoczesny i o wyjątkowej stylistyce. Oferuje wszelakie wygody, odpowiadające na wysokie wymagania.

W hotelu:

parking z ochroną
centrum SPA
szybki internet bezprzewodowy
room service
sala konferencyjna
pranie
prasowanie
bezpłatny sejf na recepcji
główna restauracja w stylu klasycznym
muzyka na żywo
ogród letni z dekoracyjnym wodospadem

W pokojach:

klimatyzacjasystem
zamykania drzwi z magnetyczną kartą
telewizja kablowa
wanna lub prysznic
suszarka
mini bar
telefon
internet przewodowy i bezprzewodowy
pokoje dla niepalących

Informacja o cenach:

+ 359 899 00 00 81

lub

info@vistalis.pl

Miasto Kazanlyk jest centrum Doliny Róż i trackich królów co sprawia, że jest atrakcyjnym miejscem turystycznym. Tutaj znajduje się największy i najlepiej zachowany w kraju Tracki grobowiec umieszczony na liście UNESCO – Kazanlyszki grobowiec i Muzeum róży.
Święto Róży jest jednym z głównych i godnych uwagi festiwali w Bułgarii, poświęcony pięknie i kwiatom. Tradycyjnie organizowany w pierwszy weekend czerwca.
Jest to okres w którym rozkwita kazanlyszka róża. Dziś Święto Róży stało się świętem międzynarodowym, w którym biorą udział tysiące turystów i gości.
Program zawiera koronację na Carycę Róż, rytuały „różo-brania” oraz „warzenia róż”; uroczysty orszak – karnawał, Międzynarodowy Festiwal Ludowy „Młodzież na Bałkanach” i inne atrakcje.
Muzeum Róży zostało założone w 1984 roku. Ekspozycja jest rozmieszczona w trzech głównych salach, gdzie pokazane są oryginalne fotografie i dokumenty o rozwoju produkcji w ciągu wieków, narzędzia do pielęgnowania ogrodów różanych jak i zbiorniki do przechowywania i eksportu olejku różanego oraz wody różanej.
Kazanlyszki grobowiec jest jednym z najważniejszych zabytków związanych z tracką kulturą na bułgarskich ziemiach, umieszczony na liście światowego dziedzictwa kulturowego UNESO w 1979 roku. Grobowiec jest doglądany w specjalny sposób. Przy grobowcu znajduje się jego wierna kopia wykonana w skali 1:1, która pokazuje architekturę, materiały archeologiczne i naścienne malowidła. Grobowiec został odkryty przez przypadek w 1944 roku. Jego plan architektoniczny przypomina kopułę, charakterystyczną dla architektury Tracji od końca V do początku III wieku przed naszą erą (p.n.e.). W grobowcu zostało pogrzebanych dwoje ludzi – mężczyzna i kobita, co można było stwierdzić bo badaniu kości. Światową sławę przyniosły grobowcu niezwykłe freski w korytarzu i kopułowym pomieszczeniu – jedne z najlepiej zachowanych starożytnych dzieł sztuki wczesnej epoki hellenistycznej. Nieznany autor pracował z czterema podstawowymi barwami: czarna, czerwona, żółta i biała. Grobowiec jest częścią Doliny Królów (zwanej po bułgarsku doliną trackich carów), która zawiera jeszcze świątynie i grobowce odnalezione w mogiłach Wielka Kosmatka, Wielka Arsenalka, Szuszmanec, Helwecija, Grifoni, Swetica i Ostrusza.

Wizyta w Dolinie Róż

Róża Damascena jest największym bogactwem Kazanlyszkiej doliny. Została ona przyniesiona do bułgarskich ziem z Azji przed wiekami. Dziś jest ona jednym z symboli Bułgarii. Pod wpływem wyjątkowo dobrych warunków klimatycznych i glebowych róża przyjęła się tak dobrze iż tworzy teraz niezależny gatunek różniący się od swego pierwowzoru uprawianego w innych krajach. W ten sposób na początku XIX wieku kwiat też otrzymał imię „kazanlyszka” róża, nazywana inaczej w języku bułgarskim różą masło-dajną. A Pod-bałkańska Dolina gdzie rośnie owy kwiat została nazwana Doliną Róż.

Informacja o kompleksie etnograficznym Damacena

Firma “DAMASCENA” produkuje i sprzedaje znany na całym świecie, najlepszej jakości olejek różany, zrobiony z płatków róż. “DAMASCENA” jest pierwszą prywatną destylarnią w Bułgarii. Założona w roku 1991 jako mały rodzinny biznes, zajmujący się produkcją olejku różanego, dziś firma jest głównym plantatorem i eksporterem olejku różanego. Odwiedzający kompleks zobaczą demonstrację procesu powstania olejku różanego, przez cały sezon, dzięki czemu poczują ducha tradycji. Kompleks posiada również piękny różany ogród, restaurację i sklep z olejkami eterycznymi i innymi produktami nadającymi się do aromaterapii