HOTEL PRESLAV 3*/7 NOCLEGI ALL INCLUSIVE + TRANSPORT/

Złote Piaski

Hotel znajduje się w bułgarskim kurorcie Złote Piaski, odległość do plaży wynosi zaledwie 150 m. Centrum kurortu jest położone 500 m od hotelu.

  • Hotel składa się z dwóch części. Do dyspozycji jest lobby, recepcja, telewizja satelitarna, restauracja, bar przy basenie, sklep, park z ogródkiem, Wi-Fi we foyer hotelu.
  • Pokoje dwuosobowe posiadają łoże małżeńskie albo łóżka pojedyncze, z możliwością do dostawki; łazienkę z prysznicem, balkon, telewizję satelitarną, lodówkę, telefon, klimatyzację.
  • Apartamenty posiadają sypialnie, pokój dzienny z możliwością dostawki (rozkładany tapczan), łazienkę, balkon, telewizję satelitarną, lodówkę, telefon, klimatyzację.
  • Goście hotelu mają możliwość korzystania za dodatkową opłatą z sejfu, rent-a-car, siłowni, internetu, tenisu ziemnego i masaży.

Ceny sezon letni 2020

Wyżywienie ALL INCLUSIVE
Cena na osobę w pokoju dwuosobowym + transprt w obu stron /Polska-Bułgaria/.

Termin: pomiędzy 11.06.2020r. – 06.07.2020r.
pomiędzy 25.08.2020r. – 06.09.2020r.
1720 złotych/osobę powyżej 12,99 lat /7 noclegi/

Termin: pomiędzy 07.07.2020r. – 24.08.2020r.
2060 złotych/osobę powyżej 12,99 lat /7 noclegi/

Dodatkowa informacja:

*** Jednorazowa opłata turystyczna w wysokości 5 euro na osobę
****Osoba powyżej 12,99 lat płaci cenę dla pełnopletniej osoby dorosłej

Zniżki przy wcześniejszej rezerwacji i płatności

Podana cena zawiera

* Transport licencjonowanym autobusem z Polski do hotelu Preslav 3*, Złote Piaski
** 7 noclegi w wersji ALL INCLUSIVE
*** Opieka polskojęzycznego przedstawiciela BP VISTALIS podczas pobytu w Bułgarii

Więcej informacji:

+ 359 899 00 00 81

lub

info@vistalis.pl

Złote Piaski jest bułgarski kurort na wybrzeżu Morza Czarnego, położony około 17 kilometrów na północ od Warny.
Kompleks Złote Piaski zbudowany jest przez zespół 30 młodych architektów bułgarskich. Jego budowa rozpoczęła się w 1957 r. Dawniej, na miejscu dzisiejszego ośrodka wypoczynkowego rozciągał się olbrzymi, gęsty las, pełen żółwi i żmij. Rzadko tu stąpała ludzka stopa.
Historia nazwy Złotych Piasków według starej legendy:
Na wybrzeżu, na północ od Warny piraci zakopali ogromną ilość swych złotych skarbów. Ziemia zemściła się na nich zmieniając ich bogactwa w cudowny, złocisty piasek. Sławę Złotym Piaskom przyniósł właśnie złoty piasek i długie, szerokie plaże.
Miejscowość miała nazwę „Uzunkum” – „Długie Piaski”. Przed przystąpieniem do budowy na to miejsce przywieziono dwa wagony jeży w celu wytępienia żmij. Ośrodek Złote Piaski powstał jako naturalna kontynuacja leżącego w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Przyrodniczego Złote Piaski. To piękny stary las ciągnący się aż do plaży.
Obecnie długość ośrodka i plaży wynosi około 4-ech km, szerokość plaży 80-100 m. Plaża pokryta jest drobnym, złotym piaskiem. Większość plaż Złotych Piasków to plaże publiczne, ogólnodostępne. W wielu miejscach zapełniają je hotelowe leżaki i parasole, które są płatne.
W 1960 roku odkryto dwa źródła mineralne /bogate w siarczan wodoru/ o temperaturze wody 24 °C i wydajności 10 l na minutę.
Zródła mineralne na Złotych Piaskach są dostępne przez cały rok. Szczególnie korzystne dla zdrowia są cztery z nich o debecie 150 m3 na sekundę. Na bazie ich właściwości leczniczych wybudowano ośrodki lecznicze i siłownie.
Oferują one ponad 100 rodzajów usług medycznych w kombinacji z różnymi programami leczenia i rehabilitacji. Całorocznie wykorzystywane są czynniki naturalne – specyficzny klimat, czyste powietrze, radiacja ultrafioletowa, woda morska bogata w sole i mikroelementy, błoto lecznicze i różne gatunki roślin leczniczych. W ośrodku balneologicznym pomyślnie możny wyleczyć choroby reumatyczne, stany stresowe, chroniczne zapalenie gardła, oskrzeli, astmę.
Od maja do października pogoda w Złotych Piaskach sprzyja kąpielą morskim i słonecznym. Średnia temperatura powietrza wynosi wtedy 27 °C, a wody 24 °C.
Miejscem, które warto zobaczyć, będąc w Złotych Piaskach jest Monaster Aładża ulokowany w jaskini. To najsłynniejszy spośród eremickich klasztorów skalnych, jakie działały na bułgarskim wybrzeżu w XIII-XIV w. Klasztor tworzą dwa poziomy wykutych w pionowej skale pomieszczeń, na które składają się dwie cerkiewki, kaplica, krypta, kuchnia, jadalnia, kilka cel mnisich. Tuż obok wejścia do klasztoru, jest niewielkie muzeum, prezentujące m.in. ikony związane z dziejami klasztoru. Z muzeum można przejść ścieżką do oddalonych o ok. 600-700 m jaskiń, zwanych Katakumbami