PODRÓŻ PO ANATOLII

Pięciodniowa wycieczka po trasie:
Nesebyr/Słoneczny Brzeg – Stambuł – Słone jezioro – Kapadocja – Ankara – Nesebyr/Słoneczny Brzeg

Podróż do Anatolii autobusem, pociągiem, balonem i statkiem

Możliwość realizowania programu: czerwiec, wrzesień 2019 roku

Program:

Dzień pierwszy:

Przyjazd do Nesebyru/Słonecznego Brzegu w Bułgarii, zakwaterowanie w hotelu 3* – wypoczynek nad Morzem Czarnym.

Dzień drugi:

Śniadanie w hotelu. Wypoczynek nad morzem. Kolacja. Nocleg
Na życzenie: Zwiedzanie Starego Miasta Nesebyru z przewodnikiem w języku polskim.

Dzień trzeci:

Śniadanie w hotelu. Wypoczynek nad morzem. Kolacja. Nocleg

Dzień czwarty:

● Wyjazd o 05:30 z Nesebyru/Słonecznego Brzegu po trasie Malko Tyrnowo – Stambuł.
● Przyjazd po obiedzie do Stambułu. Wycieczka piechotą po historycznej części miasta. Przerwa na obiad koło Kapała Czarsi. Podczas wycieczki zwiedzanie Wielkiego Bazaru Kapali Carsi; Historyczny Hipodrom, Kolumna Konstantyna Wielkiego, Egipski obelisk, Kolumna wężowa. Na zamówienie: zwiedzanie pałacu Top Kapy albo meczet Świętej Sofii (za dodatkową opłatą). Czas wolny.
● Zakwaterowanie w hotelu w Stambule. Nocleg.
Na zamówienie zorganizowanie kolacji w restauracji: 28 lewa
Panoramiczna wycieczka „Nocny Stambuł”: 24 лева /jest realizowana przy min. 25 turystach/.

Dzień piąty:

● Wcześniejsze wykwaterowanie z pokoi. Śniadanie w formie suchego prowiantu. Koniecznie turyści muszą włożyć swój bagaż do autobusu. Autobus wyjeżdża pusty do Ankara. Turyści pozostawiają sobie bagaż poręczny oraz dokumenty osobiste.
● Transfer turystów do dworca kolejowego Pendik po azjatyckiej części Stambułu. Dalsza podróż ciągnie się pociągiem, który osiąga duże prędkości wg trasy Stambuł – Ankara. Podróż trwa koło 3,5 godziny, podczas której będziecie się cieszyć komfortowym i szybkim transportem tzw „pociągi prędkości“,które rozwijają prędkość do 350 kilometrów na godzinę. Po drodze dzięki pociągowi można podziwiać wspaniałe widoki, których nie zobaczylibyście jeżdżąc autobusem.
Koło obiadu przejście do autobusu na dworcu kolejowym Ankary, czas wolny na obiad i wyjazd do Kapadocji.
● Po drodze zatrzymamy się aby zobaczyć drugie co do wielkości słone jezioro w Turcji – Tuz gjol, zatrzymanie i możliwość robienia zdjęć.
Przyjazd do Kapadocji.
● W zależności od godziny przyjazdu możliwość zwiedzania Centrum ceramicznego.
● Zakwaterowanie. Kolacja w hotelu.
● Program na zamówienie: godz. 20:00 – Uczestnictwo w tureckim wieczorze w autentycznej tureckiej restauracji. Bogaty program folklorystyczny oraz możliwość zapoznania się z tradycyjnymi tańcami folklorystycznymi z rejonu Anatolii. Cena zawiera napoje oraz orzechy. Cena nie zawiera kolacji. /wycieczka jest aktualna przy min. 10 turystach/.

Dzień szósty:

Program na zamówienie: godz. 5:00. Lot balonem nad Kapadocją (czas trwania około 1:15 min.) Jest to możliwie tylko przy dobrych warunkach pogodowych.
● Śniadanie w hotelu. Całodniowa wycieczka po Kapadocji – obszar ten jest słynny z dziwacznych form terenu utworzonych 10 tysięcy lat temu, po jednocześnym wybuchu dwóch wulkanów /Erchiyse i Hasandaa/ . Kapadocja jest wspominana już w Biblii. Pierwsi chrześcijanie, osiedlili się w tym obszarze, aby żyć i praktykować swą religię w spokoju. Pod działaniem wody i powietrza utworzyły się dziwne kształty, arcydzieła natury. Zwiedzanie Muzeum na świeżym powietrzu Göreme /Duży kompleks skalnych cerkwi – obszar Göreme jest zamieszkany od czasów starożytnych; w niedawnej przeszłości mieszkali tam Chrześcijanie.
Najstarsze cerkwie w rejonie, z których część zachowała się do dziś datowane są na VII w. W dolinie Göreme znajduje się Muzeum na wolnym powietrzu, kiedyś tam był dom wspólnoty religijnej.
Wiele cerkwi tworzy duży kompleks klasztorny, w całości wykuty w skale. Według miejscowej legendy w tym miejscu było 365 kościołów – po jednym dla każdego dnia roku, z których tylko 30 jest otwartych do zwiedzania dzisiaj.
Zwiedzanie twierdzy Yuch Hisar oraz dziesiątek malowniczych miejsc, w tym Doliny Gołębi, Doliny Wielbłądów oraz Doliny Pustelników – znana jeszcze jako Dolina Mnichów ze względu na cele, znalezione w wieżach wapiennych.
Niezwykłe kształty skalne sprawią, że dolina wygląda wyjątkowo dziwne i ciekawe. Swymi wierzchołkami, mającymi kształt pionowej konstrukcji budowlanej, przypominają legendę o tym iż kiedyś były zamieszkane przez wróżki, które są w stanie spełnić każde życzenie
Kolacja

Wycieczki na zamówienie:
20:00 Oglądanie autentycznego rytuału Derwiszów. Bogaty program, możliwość zapoznania się z oryginalnymi tańcami wyznawców Mewlana i tańca Sema. Program nie zawiera kolacji i napojów. /program jest aktualny przy uczestnictwie min. 10 turystów/.
lub
20:00 Zwiedzanie Hammam – tradycyjna łaźnia turecka. /program jest aktualny przy uczestnictwie min. 10 turystów/.
● Nocleg w hotelu.

Dzień siódmy:

● Wycieczka na zamówienie: 05.00 Lot balonem nad Kapadocją (czas trwania lotu około 1 godz i 15 min.) Możliwa tylko przy dobrych warunków pogodowych.
● Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie. Zwiedzanie podziemnego miasta Derinkuyu – /miasto było zamieszkiwane od V w. p.n.e., składa się z 9 pięter, połączonych kamiennymi schodami. W starożytności w mieście były kuchnie, stajnie, piwnice, winiarnie, jadalnie, źródła wody, magazyny oliwne. Aby chronić się przed swoimi wrogami, mieszkańcy przepychali duże kamienne bloki, aby zablokować wejścia. Wyjazd do malowniczej doliny Ahlara, utworzona z powodu wieloletniego przepływu rzeki Meledeniz, przypominająca Wielki Kanion Kolorado. Zatrzymanie na robienie zdjęć.
● Wyjazd do Ankary. Zwiedzanie Mauzoleum Atatürka – tutaj jest pochowany ojciec Turków Mustafa Kemala Atatürka, możliwość zwiedzania Muzeum Anatolijskich Cywilizacji.
● Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja w hotelu. Nocleg.
● Program na zamówienie: możliwość indywidualnego spaceru w parku młodzieży w Ankarze, gdzie można zobaczyć fontanny śpiewające oraz wesołe miasteczko.
● Bonus: panoramiczna wycieczka nocą po Ankarze

Dzień ósmy:

● Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie. Koniecznie turyści muszą włożyć swój bagaż do autobusu i pozostawić sobie tylko bagaż poręczny oraz dokumenty osobiste. Śniadanie jest w formie suchego prowiantu.
● Grupa kieruje się do dworca, gdzie turyści wsiadają do szybkiego pociągu wg trasy Ankara – Stambuł. Przywitanie grupy na dworcu Pendik oraz transfer do dworca morskiego Bostancı. Rejs statkiem do Wysp Książęcych – jedna z najpopularniejszych atrakcji dla turystów, zwiedzających Stambuł. Wyspy otoczone są zielenią. Aby nie został naruszony ekologiczny charakter przyrody oraz błogi spokój każdej z wysp, pojazdy silnikowe są zabronione. Wycieczka jest możliwa pieszo, rowerami oraz wózkami. Czas wolny na wyspach. Powrót do europejskiej części Stambułu.

OPCJONALNIE:
I. Przyjazd do Plovdiv. Nocleg. Rano zwiedzanie Starówki w Plovdiv
II. Dodatkowy nocleg w Stambule. Następnego dnia wyjazd do Polski
III. Przyjazd do Nesebyru/Słonecznego Brzegu późno w nocy. Nocleg

Cena zawiera:

Transport licencjonowanym autobusem lub busem turystycznym;
Opłaty drogowe i opłaty graniczne;
1 nocleg w Ankara na bazie śniadanie i kolacja w hotelu 3*;
2 noclegi w Kapadocji na bazie śniadanie i kolacja w hotelu 2*;
1 nocleg w rejonie Stambułu na bazie śniadanie w hotelu 3*;
Panoramiczna wycieczka po Ankarze ze zwiedzaniem mauzoleum Kemal Atatürka;
w Kapadocji – zwiedzanie muzeum na świeżym powietrzu w Göreme (nie zawiera opłaty za wstęp), podziemne miasto Derinkuyu (nie zawiera opłaty za wstęp), twierdza „Üçhisar ”(nie zawiera opłaty za wstęp);
Bonus: panoramiczna wycieczka po Kapadocji: zwiedzanie Doliny Gołębi, Doliny Wielbłądów, Doliny Pustelników; zwiedzanie winnicy, degustacja win; zwiedzanie warsztatu ceramicznego do pamiątek mineralnych; zwiedzanie warsztatu sztuki Ebru – rysunki na wodzie; zwiedzanie fabryki do wyrobów skórzanych z możliwością zniżek (zwiedza się w zależności od czasu wolnego);
Przedstawiciel firmy organizatora podczas podróży;
Dwukierunkowy bilet Ankara – Stambuł szybkim pociągiem;
Rejs statkiem do Wysp Książęcych /bilety wliczone w cenę/;
Obsługa przez licencjonowanego przewodnika z Ministerstwa Turystyki Republiki Turcji.

Cena nie zawiera:

Pierwszych trzech noclegów w hotelu w Nesebyru/Słonecznego Brzegu. Noclegi na życzenie, zakwaterowanie wedlug cennika poniżej.
Ostatniego noclegu opcjonalnie do wyboru: Nocleg w Stambule z wyżywieniem BB; Nocleg w Plovdiv z wyżywieniem BB; Nocleg w Nesebyrze/Słonecznego Brzegu z wyżywieniem HB
Wydatki osobiste;
Bilety wstępu do obiektów na trasie, jak następuje:
Opłata za wejście i wykład w języku polskim do Muzeum Anatolijskich Cywilizacji
Opłata za wstęp i wykład w języku polskim do skalnych cerkwi w Göreme
Opłata za wstęp i wykład w języku polskim do twierdzy „Yuch Hisar”
Opłata za wstęp i wykład w języku polskim do podziemnego miasta Derinkuyu
Obiady na trasie;
Zwiedzanie rytuału derwiszów z transferem od/do hotelu
Turecki wieczór z tańcami folklorystycznymi oraz transfer od/do hotelu
Zwiedzanie Hammam – tradycyjna łaźnia turecka oraz transfer od/do hotelu
Lot balonem nad Kapadocją oraz transfer do/od hotelu
Zwiedzanie cerkwi Świętej Sofii. Zawiera opłatę za wstęp oraz wykład w języku polskim
Zwiedzanie pałacu sułtana Top Kapi . Zawiera opłatę za wstęp oraz wykład w języku polskim

Informacja o aktualnej cenie: 00359899000081 lub info@vistalis.pl