HOTEL HOLIDAY PARK 4*

Złote Piaski

Hotel Holiday Park jest położony wśród roślinności dającej poczucie rześkości. Złotych Piasków zaledwie kilka minut spacerem do centrum kurortu i rzeczywiście złotej plaży. Do głównego przystanku autobusowego jest tylko 200 m, a do Warny 19 km.

W hotelu:

▪ recepcja
▪ sejf
▪ WI-FI przy recepcji
▪ kantor
▪ restauracja z tarasem
▪ bar – grill
▪ lobby bar
▪ bar przy basenie
▪ basen zewnętrzny ze strefą dla dzieci
▪ leżaki i parasole przy basenie
▪ plac zabaw dla dzieci
▪ sauna /za dodatkową opłatę/
▪ solarium /za dodatkową opłatę/
▪ masaże /za dodatkową opłatę/
▪ siłownia
▪ winda
▪ tenis stołowy

W pokojach:

▪ telefon
▪ klimatyzacja
▪ SAT telewizja
▪ chłodziarka
▪ suszarka
▪ łazienka z prysznicem/WC
▪ balkon
▪ aneks kuchenny /w studiach/

ALL INCLUSIVE:

OKRES: 18.06 – 14.07.22/28.08 – do końca sezonu
DBL standard – od 44 euro
DBL Large- od 48 euro

OKRES: 15.07 – 27.08.22
DBL standard – od 56 euro
DBL Large- od 64 euro

Złote Piaski jest bułgarski kurort na wybrzeżu Morza Czarnego, położony około 17 kilometrów na północ od Warny.
Kompleks Złote Piaski zbudowany jest przez zespół 30 młodych architektów bułgarskich. Jego budowa rozpoczęła się w 1957 r. Dawniej, na miejscu dzisiejszego ośrodka wypoczynkowego rozciągał się olbrzymi, gęsty las, pełen żółwi i żmij. Rzadko tu stąpała ludzka stopa.
Historia nazwy Złotych Piasków według starej legendy:
Na wybrzeżu, na północ od Warny piraci zakopali ogromną ilość swych złotych skarbów. Ziemia zemściła się na nich zmieniając ich bogactwa w cudowny, złocisty piasek. Sławę Złotym Piaskom przyniósł właśnie złoty piasek i długie, szerokie plaże.
Miejscowość miała nazwę „Uzunkum” – „Długie Piaski”. Przed przystąpieniem do budowy na to miejsce przywieziono dwa wagony jeży w celu wytępienia żmij. Ośrodek Złote Piaski powstał jako naturalna kontynuacja leżącego w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Przyrodniczego Złote Piaski. To piękny stary las ciągnący się aż do plaży.
Obecnie długość ośrodka i plaży wynosi około 4-ech km, szerokość plaży 80-100 m. Plaża pokryta jest drobnym, złotym piaskiem. Większość plaż Złotych Piasków to plaże publiczne, ogólnodostępne. W wielu miejscach zapełniają je hotelowe leżaki i parasole, które są płatne.
W 1960 roku odkryto dwa źródła mineralne /bogate w siarczan wodoru/ o temperaturze wody 24 °C i wydajności 10 l na minutę.
Zródła mineralne na Złotych Piaskach są dostępne przez cały rok. Szczególnie korzystne dla zdrowia są cztery z nich o debecie 150 m3 na sekundę. Na bazie ich właściwości leczniczych wybudowano ośrodki lecznicze i siłownie.
Oferują one ponad 100 rodzajów usług medycznych w kombinacji z różnymi programami leczenia i rehabilitacji. Całorocznie wykorzystywane są czynniki naturalne – specyficzny klimat, czyste powietrze, radiacja ultrafioletowa, woda morska bogata w sole i mikroelementy, błoto lecznicze i różne gatunki roślin leczniczych. W ośrodku balneologicznym pomyślnie możny wyleczyć choroby reumatyczne, stany stresowe, chroniczne zapalenie gardła, oskrzeli, astmę.
Od maja do października pogoda w Złotych Piaskach sprzyja kąpielą morskim i słonecznym. Średnia temperatura powietrza wynosi wtedy 27 °C, a wody 24 °C.
Miejscem, które warto zobaczyć, będąc w Złotych Piaskach jest Monaster Aładża ulokowany w jaskini. To najsłynniejszy spośród eremickich klasztorów skalnych, jakie działały na bułgarskim wybrzeżu w XIII-XIV w. Klasztor tworzą dwa poziomy wykutych w pionowej skale pomieszczeń, na które składają się dwie cerkiewki, kaplica, krypta, kuchnia, jadalnia, kilka cel mnisich. Tuż obok wejścia do klasztoru, jest niewielkie muzeum, prezentujące m.in. ikony związane z dziejami klasztoru. Z muzeum można przejść ścieżką do oddalonych o ok. 600-700 m jaskiń, zwanych Katakumbami